High school soccer schedules

Daily schedule for boys' varsity soccer

  Team-by-team schedules,
standings and rosters
Click the section marker to view standings,
or click a team to see schedule and roster.

Time Teams Result
WPIAL Class AAA Section 1 (AAA)
6 pm Albert Gallatin at  Norwin
7:30 pm Connellsville at  Latrobe
7:30 pm Hempfield at  Penn-Trafford
WPIAL Class AAA Section 2 (AAA)
7:30 pm North Hills at  Seneca Valley
7:30 pm Pine-Richland at  Butler
7:30 pm Shaler at  Hampton
WPIAL Class AAA Section 3 (AAA)
7 pm Gateway at  Fox Chapel
7:30 pm Penn Hills at  Franklin Regional
7:30 pm Plum at  Kiski Area
WPIAL Class AAA Section 4 (AAA)
7:30 pm Bethel Park at  Central Catholic
5:15 pm McKeesport at  Allderdice
TBA Mt. Lebanon at  Carrick
WPIAL Class AAA Section 5 (AAA)
7:30 pm Canon-McMillan at  Chartiers Valley
8 pm Moon at  Upper St. Clair
3:30 pm Peters Township at  Brashear
WPIAL Class AA Section 1 (AA)
7:30 pm Derry Area at  Valley
7:30 pm Mount Pleasant at  Greensburg Salem
7:30 pm Southmoreland at  Burrell
WPIAL Class AA Section 2 (AA)
3:45 pm Freeport at  Deer Lakes
7 pm Mars at  Highlands
4 pm Shady Side Academy at  Kittanning
6:30 pm West Shamokin at  Knoch
WPIAL Class AA Section 3 (AA)
7 pm East Allegheny at  West Mifflin
7:30 pm Elizabeth Forward at  Thomas Jefferson
7:30 pm South Park at  Belle Vernon
WPIAL Class AA Section 4 (AA)
7 pm Beaver Area at  South Side Beaver
8 pm Central Valley at  Ambridge
7:30 pm Hopewell at  Blackhawk
4 pm New Brighton at  Mohawk
WPIAL Class AA Section 5 (AA)
7:30 pm Obama Academy at  Keystone Oaks
7:30 pm South Fayette at  Quaker Valley
7:30 pm Steel Valley at  Montour
WPIAL Class AA Section 6 (AA)
7 pm Ringgold at  Uniontown
7:30 pm Trinity at  McGuffey
7:30 pm Waynesburg Central at  Laurel Highlands
WPIAL Class A Section 1 (A)
3:30 pm Jeannette at  South Allegheny
7 pm Trinity Christian at  Greensburg Central Catholic
7 pm Winchester Thurston at  Serra Catholic
WPIAL Class A Section 2 (A)
3:30 pm Aquinas Academy at  St. Joseph
4 pm Springdale at  Cardinal Wuerl North Catholic
3:45 pm Vincentian Academy  at  Riverview
WPIAL Class A Section 3 (A)
7:30 pm Brentwood at  Avonworth
7 pm Carlynton at  Chartiers-Houston
5 pm Seton-La Salle at  Eden Christian
WPIAL Class A Section 4 (A)
7 pm Beth-Center at  California
7 pm Geibel Catholic at  Washington
7 pm Monessen at  Charleroi
WPIAL Class A Section 5 (A)
4 pm Neshannock at  Beaver County Christian
4 pm Our Lady of Sacred Heart at  Quigley Catholic
7 pm Riverside at  Freedom
Non-Conference
7 pm Bishop Canevin at  Bentworth