High school softball schedules

Daily schedule for girls' varsity softball

  Team-by-team schedules,
standings and rosters
Click the section marker to view standings,
or click a team to see schedule and roster.

Time Teams Result
WPIAL Class 6A Section 1 (6A)
4:15 pm Bethel Park at  Canon-McMillan
5:30 pm Canon-McMillan at  Bethel Park
WPIAL Class 6A Section 2 (6A)
4 pm Hempfield at  Latrobe 3-1
WPIAL Class 5A Section 2 (5A)
4 pm Connellsville at  Albert Gallatin 4-3
4 pm McKeesport at  Trinity
WPIAL Class 5A Section 3 (5A)
3:45 pm Montour at  Mars
3:45 pm Oakland Catholic at  Hampton 0-10
WPIAL Class 4A Section 1 (4A)
4 pm Mount Pleasant at  Indiana 8-0
WPIAL Class 4A Section 2 (4A)
3:45 pm Carrick at  Elizabeth Forward
4 pm West Mifflin at  Belle Vernon 0-12
WPIAL Class 4A Section 3 (4A)
3 pm Quaker Valley at  Ambridge
4:45 pm Quaker Valley at  Ambridge
WPIAL Class 3A Section 1 (3A)
3:45 pm Deer Lakes at  South Allegheny 7-9
WPIAL Class 3A Section 2 (3A)
4 pm Freedom at  Riverside 9-0
WPIAL Class 3A Section 3 (3A)
4 pm South Park at  Charleroi 12-0
4 pm Southmoreland at  Waynesburg Central 15-2
WPIAL Class 2A Section 1 (2A)
3:45 pm Brentwood at  Sto-Rox
WPIAL Class 2A Section 2 (2A)
3:45 pm Apollo-Ridge at  Springdale
4:15 pm Greensburg Central Catholic at  Shady Side Academy 3-16
WPIAL Class 2A Section 4 (2A)
3:30 pm Laurel at  New Brighton
4:15 pm Vincentian Academy  at  South Side Beaver
WPIAL Class 1A Section 1 (1A)
4:30 pm Cornell at  Sewickley Academy 0-15
WPIAL Class 1A Section 2 (1A)
4:15 pm Jefferson-Morgan at  Mapletown 0-10
WPIAL Class 1A Section 3 (1A)
3:45 pm Jeannette at  St. Joseph 3-14
Non-Conference
3:45 pm Avonworth at  Keystone Oaks
4:15 pm Beth-Center at  Carmichaels 0-10
4 pm Bethel Park at  Franklin Regional PPD
4:15 pm Brashear at  Ambridge PPD
4:30 pm Burgettstown at  Jefferson-Morgan PPD
4 pm Chartiers-Houston at  Serra Catholic
4:15 pm Cornell at  Beaver Falls
4 pm Greensburg Salem at  Southmoreland PPD
4 pm Hampton at  Indiana PPD
4 pm Hempfield at  Baldwin PPD
4 pm Laurel Highlands at  Uniontown
4 pm Mapletown at  Fort Cherry
4 pm Mars at  Shaler PPD
4 pm Mars at  Pine-Richland PPD
4 pm Monessen at  Charleroi
4 pm North Allegheny at  Erie McDowell
4 pm Northgate at  Riverview 2-16
4 pm Plum at  Pine-Richland
4 pm Rochester at  Shenango
3:45 pm Springdale at  St. Joseph PPD
3:45 pm Steel Valley at  Thomas Jefferson 0-9
3:30 pm Sto-Rox at  Carrick
4 pm Upper St. Clair at  Butler 4-12
4 pm Waynesburg Central at  Ringgold PPD
5 pm West Greene at  Clay-Battelle, W.Va.
3:30 pm Woodland Hills at  Allderdice