Advertisement
High school softball schedules

Daily schedule for girls' varsity softball

  Team-by-team schedules,
standings and rosters
Click the section marker to view standings,
or click a team to see schedule and roster.

Time Teams Result
WPIAL Class 6A Section 1 (6A)
4:15 pm Bethel Park at  Canon-McMillan 18-4
4 pm Mt. Lebanon at  Baldwin PPD
WPIAL Class 6A Section 2 (6A)
4 pm Hempfield at  Seneca Valley 1-0
4 pm Pine-Richland at  Norwin 2-3
WPIAL Class 5A Section 1 (5A)
4 pm Indiana at  Kiski Area 14-1
3:45 pm Penn Hills at  Armstrong 1-16
WPIAL Class 5A Section 2 (5A)
4 pm Latrobe at  Connellsville 3-0
4 pm Thomas Jefferson at  Penn-Trafford 3-6
WPIAL Class 5A Section 3 (5A)
3:45 pm Fox Chapel at  Hampton PPD
4 pm Mars at  Shaler PPD
3:45 pm North Hills at  Oakland Catholic PPD
WPIAL Class 5A Section 4 (5A)
4 pm South Fayette at  West Allegheny PPD
WPIAL Class 4A Section 1 (4A)
4:15 pm Burrell at  Freeport 6-8
4:30 pm Greensburg Salem at  Highlands 3-9
3:30 pm Knoch at  McKeesport 14-1
WPIAL Class 4A Section 2 (4A)
4 pm Belle Vernon at  Uniontown 13-2
4 pm Elizabeth Forward at  West Mifflin 14-3
4 pm Laurel Highlands at  Ringgold PPD
WPIAL Class 4A Section 3 (4A)
4 pm Ambridge at  Beaver Area 0-10
4 pm Blackhawk at  New Castle 7-3
4:15 pm Hopewell at  Central Valley 0-15
WPIAL Class 3A Section 1 (3A)
4 pm Deer Lakes at  Derry Area PPD
4 pm East Allegheny at  Valley 1-16
4 pm Shady Side Academy at  North Catholic PPD
WPIAL Class 3A Section 2 (3A)
4 pm Ellwood City at  South Park PPD
WPIAL Class 3A Section 3 (3A)
4 pm Brownsville at  Mount Pleasant 7-17
4 pm McGuffey at  South Allegheny PPD
WPIAL Class 2A Section 1 (2A)
4 pm Carlynton at  Fort Cherry PPD
4:15 pm Our Lady of Sacred Heart at  Chartiers-Houston 14-5
WPIAL Class 2A Section 2 (2A)
3:45 pm Brentwood at  Apollo-Ridge 2-17
4 pm Jeannette at  Seton LaSalle PPD
5:30 pm Serra Catholic at  Ligonier Valley 2-7
WPIAL Class 2A Section 3 (2A)
4:15 pm Bentworth at  Washington PPD
4:15 pm Beth-Center at  Frazier 0-15
4 pm California at  Charleroi 0-10
WPIAL Class 2A Section 4 (2A)
4 pm Freedom at  Riverside 5-12
3:45 pm Laurel at  New Brighton 22-0
WPIAL Class 1A Section 1 (1A)
4 pm Bishop Canevin at  Union 9-21
4 pm Rochester at  Sewickley Academy 19-1
WPIAL Class 1A Section 2 (1A)
4:15 pm Avella at  Mapletown 1-12
4 pm Monessen at  West Greene 1-11
WPIAL Class 1A Section 3 (1A)
4 pm Ellis School at  Leechburg 0-15
4 pm Riverview at  Northgate PPD
Non-Conference
7 pm Peters Township at  Upper St. Clair PPD
4 pm South Side Beaver at  Fort Cherry 3-4
Advertisement