High school football schedules

Daily schedule for football

  Team-by-team schedules,
standings and rosters
Click the section marker to view standings,
or click a team to see schedule and roster.

Time Teams Result
WPIAL Class 6A Quad County Conference
7:30 pm Canon-McMillan at  Central Catholic
7:30 pm Hempfield at  Butler
7 pm Mt. Lebanon at  Norwin
7:30 pm Pine-Richland at  Seneca Valley
WPIAL Class 5A Allegheny Eight Conference
7 pm Moon at  Woodland Hills
7:30 pm Peters Township at  Bethel Park
7 pm Upper St. Clair at  Chartiers Valley
WPIAL Class 5A Big East Conference
7 pm Connellsville at  Gateway
7 pm McKeesport at  Franklin Regional
WPIAL Class 5A Northern Conference
7 pm Armstrong at  Fox Chapel
7 pm Kiski Area at  Mars
7:30 pm Shaler at  North Hills
WPIAL Class 4A Big Eight Conference
7 pm Laurel Highlands at  Indiana
7:30 pm Ringgold at  West Mifflin
7 pm Thomas Jefferson at  Greensburg Salem
WPIAL Class 4A Northwest Eight Conference
7 pm Ambridge at  South Fayette
7 pm Beaver Area at  Montour
7 pm New Castle at  Highlands
WPIAL Class 3A Big East Conference
7 pm Derry Area at  Deer Lakes
7 pm Freeport at  Mount Pleasant
7 pm North Catholic at  Yough
7 pm Uniontown at  Elizabeth Forward
WPIAL Class 3A Tri-County West Conference
7 pm Aliquippa at  Keystone Oaks
7 pm Hopewell at  Quaker Valley
7 pm South Park at  Central Valley
WPIAL Class 2A Allegheny Conference
7 pm Shady Side Academy at  East Allegheny
WPIAL Class 2A Century Conference
7 pm Brownsville at  Charleroi
7 pm Frazier at  Carmichaels
7 pm Washington at  Southmoreland
WPIAL Class 2A Midwestern Conference
7 pm Mohawk at  Ellwood City
7 pm Shenango at  New Brighton
7 pm Western Beaver at  Neshannock
WPIAL Class 2A Three Rivers Conference
7 pm Brentwood at  Burgettstown
7 pm Fort Cherry at  South Side Beaver
7 pm Seton LaSalle at  Serra Catholic
7 pm South Allegheny at  Carlynton
WPIAL Class 1A Big Seven Conference
7 pm Sto-Rox at  Laurel
7 pm Union at  Our Lady of Sacred Heart
WPIAL Class 1A Eastern Conference
7 pm Clairton at  Springdale
7 pm Riverview at  Jeannette
WPIAL Class 1A Tri-County South Conference
7 pm Chartiers-Houston at  California
7 pm Jefferson-Morgan at  West Greene
7 pm Mapletown at  Avella
City League Playoffs: Semifinals
7 pm Perry Traditional Academy vs.  University Prep at Cupples Stadium
Non-Conference
7 pm Baldwin at  Penn Hills
7 pm Beaver Falls at  Blackhawk
7 pm Belle Vernon at  Plum
7 pm Bentworth at  Leechburg
7 pm Burrell at  Waynesburg Central
7 pm Freedom at  Apollo-Ridge
7 pm Greensburg Central Catholic at  Cornell
7 pm Imani Christian at  Beth-Center
7 pm Knoch at  Trinity
7:30 pm Latrobe at  Midd-West
7 pm McGuffey at  Avonworth
7:30 pm Monessen at  Rochester
7 pm Penn-Trafford at  Hampton
7 pm Spring Mills, W.Va. at  Albert Gallatin
7 pm Valley at  Riverside
7:30 pm West Allegheny at  North Allegheny