High school football schedules

Daily schedule for football

  Team-by-team schedules,
standings and rosters
Click the section marker to view standings,
or click a team to see schedule and roster.

Time Teams Result
WPIAL Class AAAA Playoffs: First Round
7:30 pm Bethel Park vs.  Altoona  at Mansion Park, Altoona
7:30 pm Fox Chapel vs.  Penn-Trafford at Penn-Trafford
7:30 pm Mt. Lebanon vs.  McKeesport at McKeesport
7:30 pm Connellsville vs.  Pine-Richland at Pine-Richland
7:30 pm Norwin vs.  Central Catholic at Cupples Stadium
7:30 pm Upper St. Clair vs.  North Allegheny at North Allegheny High School
7:30 pm North Hills vs.  Woodland Hills at Wolvarena, Turtle Creek
7:30 pm Plum vs.  Penn Hills at Penn Hills
WPIAL Class AAA Playoffs: First Round
7:30 pm Gateway vs.  Ringgold at Ringgold
7:30 pm Moon vs.  Thomas Jefferson at Thomas Jefferson
7:30 pm Belle Vernon vs.  Franklin Regional at Franklin Regional
7:30 pm New Castle vs.  Hampton at Hampton
7:30 pm West Mifflin vs.  Indiana at Indiana
7:30 pm Knoch vs.  West Allegheny at West Allegheny
7:30 pm Laurel Highlands vs.  Central Valley at Central Valley High School
7:30 pm Mars vs.  Montour at Montour
WPIAL Class AA Playoffs: First Round
7:30 pm Beaver Falls vs.  Apollo-Ridge at Apollo-Ridge
7:30 pm New Brighton vs.  Highlands at Highlands
7:30 pm McGuffey vs.  Seton-La Salle at Chartiers Valley High School
7:30 pm Waynesburg Central vs.  South Fayette at South Fayette
7:30 pm Shady Side Academy vs.  Mount Pleasant at Mount Pleasant
7:30 pm Steel Valley vs.  Washington at Washington
7:30 pm Kittanning vs.  Aliquippa at Aliquippa
7:30 pm South Park vs.  Beaver Area at Beaver Area
WPIAL Class A Playoffs: First Round
7:30 pm Greensburg Central Catholic vs.  Neshannock at Neshannock
7:30 pm Springdale vs.  Shenango at Shenango
7:30 pm Avella vs.  Cardinal Wuerl North Catholic at Stone Field, North Park
7:30 pm Mapletown vs.  Avonworth at Avonworth
7:30 pm Brentwood vs.  Jeannette at Jeannette
7:30 pm Chartiers-Houston vs.  Clairton at Clairton High School
7:30 pm Riverside vs.  Beth-Center at Beth-Center
7:30 pm South Side Beaver vs.  Frazier at Frazier
Non-Conference
7 pm West Shamokin at  Curwensville